A témához tartozó videó linkje lejjebb található!
Gondolom nem mondok újat azzal, hogy téli időszakokban rengeteg autós baleset történik, csúszósak az utak, összekoccannak az autók. Ilyen esetekben értelemszerűen egy-egy baleset után ijedt állapotba kerülünk, és olyan döntést hozhatunk, amit sokkos állapot nélkül nem hoznánk meg, de három tanácsot érdemes megfogadni.
A témához tartozó videó: https://bit.ly/koccanás
Az első esetben meg kell győződnünk, történt e személyi sérülés? Ha történt, akkor nincsen mérlegelési lehetőségünk. Ki kell hívni a rendőrséget és a mentőket. Nincs választás.
A második eset az, amikor a felelősség nem vitatott, tehát a károkozó elismeri a felelősségét. Ebben az esetben természetesen a vezetők kommunikációján múlik, hogy hogyan intézzük kárrendezést, de arra nagyon figyeljünk, hogy jól dokumentáljuk az esetet, hiszen a biztosítók nem grál lovagok, feltartott kézzel nem fognak önként és dalolva fizetni hogyha bármelyik dokumentációnkba hibát találnak.
A harmadik eset, amikor vitatott a felelősség, tehát ha nem ismeri el senki a felelősségét, akkor azonnal hívjunk rendőrt, és úgy ahogy van a baleseti helyszín, úgy kell hagyni, még akkor is, hogyha a forgalmat ezáltal fenntartjuk. Rendőrség kihívása esetén természetesen senki nem hagyhatja el a helyszínt, amíg arra a kiérkező rendőrök engedélyt nem adnak és kivizsgálják az esetet.
És még egy jótanács a végére. Tél ide vagy tél oda, amennyiben hátulról úgynevezett rácsúszásos balesetet okozunk, teljesen mindegy vitatnunk a felelősséget, ugyanis a rendőrség a hátulról beköszönő személyre hárítja mindig ilyen esetben a felelősséget. Tehát nincs értelme fölösleges problémákat és eljárásokat okoznunk saját magunknak.