A témáról készült videó linkje a cikk alján található! A hagyaték eljárás jogerős befejezése előtt tehetnek-e bármit is az elhunyt vagyonával? A kérdés azért jogos, mert hazánkban gyakorlatilag évente 130.000 hagyaték eljárás zajlik, és ezek az eljárások hónapokig és bonyolultabb esetekben bizony évekig is eltarthatnak, és valóban csak a jogerős hagyaték átadó végzés kézhezvétele után jutnak az örökösök hagyatéki vagyonhoz.
De mit lehet egyáltalán ilyenkor tenni? Természetesen, hogyha valaki elakad a jognak az útvesztőjébe, hisz’ az öröklési jog nem egy egyszerű jogterület, akkor bátran keressen.
Tehát annak például nincsen akadálya, hogy úgymond előkészületeket tegyenek egy lakásnak az eladására a hagyaték eljárás befejezése előtt nevezetesen meghirdethetik, sőt, még bizonyos feltételekkel adásvételi szerződés is lehet rá kötni, de azzal a feltétellel természetesen, hogy a szerződés hatályba lépése a hagyaték átadásától függ.
Adott esetben nincsen vita az örökösök között, akkor ilyenkor indokolt esetben lehet kérni a közjegyzőtől az úgynevezett részhagyaték átadó végzésnek a meghozatalát. Ez azt jelenti, hogy a hagyaték meghatározott elemeiről hoz csak döntést a közjegyző, de az úgynevezett részhagyaték átadását természetesen nem csak Ingatlanra lehet kérni, hanem gyakorlatilag bármilyen vagyonelemre, például autóra, nagyobb értékű vagyontájra, teljesen mindegy milyen ingóságra, de még az akár az elhunyt személynek a bankszámlájára is. A jogszabály biztosítja ezt a lehetőséget, tehát én bátran biztatok arra mindenkit, hogy éljünk a lehetőséggel, kedvező lehetőség, nem biztos, hogy vár ránk hosszú hónapokig.
Videó: https://bit.ly/ÖRÖKLÉS