A témához tartozó videó linkje lejjebb található!
A kezembe akadt egy bírósági döntés, mely arról szólt, hogy egy pizzériát üzemeltető gazdasági társaság javára 300.000,- Ft összegű sérelemdíj megfizetésére kötelezett egy magánszemélyt a társaság jó hírnevének megsértése miatt.
Az ügy lényege tömören: egy fiatalember nem volt elégedett a pizzéria által nyújtott szolgáltatással és úgy gondolta, hogy a panaszkönyv alkalmazása helyett az online térben ad hangot elégedetlenségének, mindezt úgy, hogy az internetes bejegyzésében olyan dolgokat állított tényként a pizzéria ellen, melyek nagy része valótlan volt és megsértette a gazdasági társaság személyiségi jogait.
A témához tartozó videó: https://bit.ly/okosanreklamálj
A hír azért volt számomra érdekes mert 2023. február 17. és 2023. február 22. napján megjelent írásaimban pont ezt a témát érintettem felhívva a figyelmet arra, hogy van egy vörös vonal az interneten és véleménynyilvánítás szabadsága nem korlátok nélküli, ugyanis a korlátot más személyek vagy jogi személyek személyiségi jogai jelentik.
Kétségtelen, hogy a múlt héten került a kezembe a döntés, azonban maga az ítélet 2023. február 22. napján született. Nyilván volt már példa a történelemben, hogy cégek jó hírnevének megsértése miatt születtek különböző döntések, de a saját írásom és a jogerős bírói döntés kihirdetésének napjának egyezősége miatt ez most nagyon megmaradt.
És végül egy személyes dolog. 2023. június 28-án kaptam egy köszönő üzenetet egy illetőtől, aki nem ügyfelem, nem is volt az, azonban olvasta az írásomat és azon felbuzdulva élt azzal a jogával, hogy a cégét az interneten alaptalanul rágalmazó személy ellen feljelentést tett és második bírósági tárgyaláson döntés is született a javára és elmarasztalták a rágalmazó személyt.
Most készül a polgári igényének érvényesítésére. Üzenetében ismeretlenül megköszönte a tájékoztatást és ami jól esett szó szerint idézem: “hiánypótló az a tevékenység, amit csinál Ügyvéd úr, csak így tovább”
Azt hiszem erre mondják azt, hogy megéri folytatni…